logo

Dershane Antalya

Antalya’da bulunan dershaneler

Dershane Antalya başlığı altında internette pek çok araştırma yapılıyor. Antalya’nın eğitim alanında gelişmiş ve kendisini bu alanda her daim geliştirmekte olan büyük, kalabalık bir eğitim kenti olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Dershane Antalya denildiğinde akıllara ilk olarak merkezi noktalar gelmektedir. Çükü Antalya’da dershaneler ulaşım konusunda sıkıntı yaşanılmaması adına genellikle merkezi noktalara kurulmuşlardır.Her ilçeden öğrencilerin kolaylıkla ulaşabileceği noktada ve birden fazla seçenekte oluyor olması hem öğrencileri hem de anne babaları memnun etmektedir. Ayrıca dershaneler verdikleri eğitime oranla her kademedeki kişilerin rahatlıkla ödeyebileceği miktarlardadır.

Dershanelerdeki öğretmen kadrosunun önemi

Öğretmenler ile tanışmamız genel olarak ilkokul yıllarına dayanmaktadır. Öğretmenlerin öğrencinin eğitim geleceği için ne kadar önemli olduğu o yıllarda en üst kademeye gelene kadar tüm öğrencilerin bildikleri bir konuşur. Dershaneler öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki bu etkisini ve önemini bildikleri için kadrolarına öğretmenleri katarken çok titiz davranmaktadırlar.

Dershane Antalya denildiğinde de kaliteli öğretmenlerden oluşan dershaneler akıllara gelmektedir. Çünkü Antalya’daki dershaneler öğretmen kadrolarını tamamlama aşamasında öğretmen adaylarına sınavlar uygulamakta ve belirli mülakatlardan geçirmektedirler. Bu mülakatlar sonrasında kabul edilen öğretmeleri emen kadroya dahil etmemektedirler. Öğretmenler belirli bir deneme sürecinden geçtikten sonra kadroya alınır. Bu süreçte öğrencilerin öğretmenden memnuniyeti oldukça önemlidir. Öğrencilerden alınan geri dönüşlerle beraber öğretmenler ile yola devam edilip edilmeyeceğine karara verilir.

Dershanelerde verilen eğitim

Dershane Antalya için önemli bir konudur. Burada eğitim alan öğrenciler belirli puanlar alarak başarılar elde ettiklerinde hem dershanenin isimlerinden bahsettirecek hem de hayallerini gerçekleştirmiş olacaklardır. Bu nedenle dershanelerde özellikle öğrencinin eksik olduğu konular üzerinde etkili çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencinin eksiklikleri hem öğretmenlerin takibi hem de girdikleri deneme sınavları ile açığa çıkarılıp, ek dersler, soru çözümleri ile giderilmeye çalışılmaktadır. Öğrencilerin bu sınav dönemi boyunca sadece derslerine odaklanmaları ve çalışabilmeleri için dershaneler de çalışma odalarıda bulunmaktadır. Öğrenciler istedikleri zamanlarda gelerek bu odalarda bireysel olarak çalışma fırsatı yakalamaktadırlar. Ayrıca eksik olan konularını dinlemek ya da tekrar etmek amacı ile öğrencilere uzaktan internet üzerinde kayıtlı videolar ile ders anlatımlarıda dershaneler tarafından sağlanmaktadır. Bu uygulama dershaneye kayıtlı öğrenciler dışında maddi imkanı dershaneye kayıt olmayı sağlamayacak ve dershaneye gelmeye vakit bulamayan bireylere çok uygun fiyatlara sunulmaktadır.

Sınavın yaklaştığı dönemlerde dershanelerde bir hareketlenme ve sıkı bir takipte söz konusudur. Özellikle son aya girildiğinde birçok dershanede kamplar düzenlenmektedir. Bu kamplarda her ders en baştan tekrar edilmekte ve en önemli noktalarına dikkat çekilmektedir.

Bugünkü yazımda sizlere Dershane Antalya hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Antalya’daki dershaneler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *