logo

ANTALYA’DAKİ DERSHANELER

Dershane, ders verilen derslikler anlamına gelir. Bünyesinde mutlaka rehber eğitimci bulundurması gerekir. Öğrencilerin gerek okul derslerine, gerek ÖSYM sınavlarına hazırlayan kurumdur. Antalya ilinde özel okulların ( ilkokul ve ortaokul) az olması nedeniyle dershanelerin önemi daha da artmaktadır. Antalya’daki dershaneler, arasında olan dershanemiz öğrencilerine hem davranışsal hem de öğretici yönleriyle büyük önem taşımaktadırlar. 

Günümüzde artık dershanelerin özel okul haline çevrilmesi ile önemini ve değerini kaybetmesine rağmen Antalya’daki dershaneler halen varlığını sürdürmesi bu geleneğin devam etmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Dershanemizde belli dönem içinde yapılan ve indirim yapılması için uygulanan sınavlar kişilerin başarısını ölçer. Aile bütçesine de katkı sağlayan dershanemiz önemli bir başarı elde etmektedir.  

Dershanemizde ders dönemi içinde de yapılan sınavlar belli seviyeye göre belirlenen sınıflara öğrenciler yerleştirilir. Ekstra olarak öğrencilerin ilgi alanına göre de diğer sınavlara da hazırlanmasını sağlamaktadır. Antalya’daki dershaneler arasında yer alan okulumuz dersleriyle eş zamanlı olarak hafta içi kurslarla okul derslerine yardımcı olunurken, hafta sonu ise sınavlara yönelik eğitim sistemi ile ilerlemektedir. Sonuç olarak; dershanemiz, yıl sonunda yapılacak olan tüm sınavlara öğrencilerin hazırlanmasını sağlar.

Antalya’daki Dershaneler Seçilirken Nelere Dikkat Edilir? 

Öğrenciler birçok sınav değişikliğine ve eğitim sisteminin içinde yer alırlar. Dershaneler bu konuda büyük önem arz ederler. Sınav sisteminden, sınav başvuru zamanlarına kadar her konuda bir takvim ajandası gibi rol oynar. Veliler olarak en çok hangi dershane hangi bölüme kaç kişi göndermiş bunlara dikkat ederler ve bizde sizlere bu konuda en iyi hizmeti sunmak istemekteyiz. Öğrenci açısından bakınca arkadaş çevresi hangi dershaneye gidiyor ona bakarlar. Dershane ortamları her öğrenci için farklı hatıralar bırakabilir be bu nedenle onların sosyal ilişkilerine önem vermekteyiz.  

Okul devamlılığı açısından önemli olan dershanemiz halen büyük önem taşımaktadır. Sınav başarısı ile istenilen bir üst okula gidebilmek için öğrenciler çaba sarf ederken Antalya Büyükşehir Belediyesi öğrencilere isteklendirme gezileri düzenler.  Antalya’daki dershaneler, temel olan bir amaç etrafında toplanır. Tatil günlerinde bile açık olan dershanemiz öğrencilerine her zaman eğitim ve öğretim veren bu kurumların başında yer almaktadır.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *