logo

Antalya Dershane Önerileri

Dershane seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Antalya dershane önerileri konusunda sizlere öğrenciler dershane seçimi yaparken nelere dikkat etmekte ya da nelere dikkat etmelidir bunlara değineceğim.Dershaneler öğrencileri sınavlara hazırlayan kurumlardır. Geleceğinde daha iyi imkanlara sahip olmak isteyen, daha kaliteli okullarda eğitim almak isteyen öğrencilerin sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu başarıyı elde edebilmeleri için de dershanelerden yardım almaktadırlar. Dershaneler sınav tarihine 10 ay kala dersleri işlemeye başlamaktadırlar. Yoğun bir ders dönemi geçirmelerinin yanı sıra bu on ay boyunca çeşitli sınavlar, tekrarlar ve ek dersler yapmaktadırlar. Dershanelerde sadece dersin olduğu vakitlerde değil her zaman öğrencilerin gelip ders çalışabileceği ortamlar mevcuttur. Kaliteli eğitimin yanı sıra müfredata uygun olarak donanımlı kaynakları ile de öğrencilerini sınavlara hazırlarlar. Peki öğrenciler dershane seçimlerinde özellikle hangi konulara dikkat etmeli? Tabiki en önemli konu dershanenin başarısı ve öğretmenleri. Öğretmelerinin kaliteli ve disiplinli olmaları gerekmektedir. Birçok dershane öğretmen seçimlerinde dikkatli davranır. Bazı dershanelerde öğretmen kadroları iyi olmasına karşın dersler ve anlatımlar planlanan süre içerisinde yetiştirilememektedir. Eksik konular ile sınava giren öğrenciler istedikleri yüksek puanlara ulaşamazlar. Dershane araştırması yaparken ders planlarını, haftalık ders saatlerini de kontrol etmemiz gerekmektedir. Haftalık derslerin yanı sıra anlamadığımız konularda tekrar ek ders alma kolaylığı olan, istediğimiz zaman yöneticilerine ve öğretmenlerine kolaylık ile ulaşabileceğimiz şeffaf kurumları tercih etmeliyiz.

Dershanelerdeki videolu anlatım

Antalya dershane önerileri konusunun alt başlığında sizlere videolu ders anlatımlarından bahsedeceğim. Uzaktan eğitim sistemi hemen hemen her dershanede bulunmaktadır. Videolu anlatım dershane öğrencilerinin yanı sıra dershaneye gitme imkanını yakalayamayan hem maddi hem de zaman açısından sıkıntı yaşayan bireyler özellikle katkı sağlamaktadır. Videolu anlatımı dershane öğretmenleri tarafından gerçekleştirirler. Öğretmenler bütün konuları video üzerinden öğrencilere anlatmaktadır. Tüm konuları eksiksiz bir şekilde videoya kayıt ettikten sonra bu videolar sisteme yüklenmektedir. Dershane öğrencilerine verilen şifreler ile öğrenciler sisteme giriş yapmakta ve istedikleri konuları tekrar dinlemek yada gidemedikleri derslerdeki konuları dinleme fırsatı yakalamaktadırlar. Bu video şifreleri her öğrenciye ait olmaktadır. Dershane öğrencilerine ücretsiz olarak verilen bu şifreler dershane de kaydı olmayan bireyler belirli bir fiyat karşılığında verilmektedir. Dershane ücretlerine nazaran çok daha düşük miktarlarda bir ücret talep ederler.

Antalya dershane fiyatları

Antalya eğitim değer veren bu konuyu önemseyen ve gelişmesi için çalışmalar, yatırımlar yapan bir şehirdir. Okullarda her ne kadar kaliteli bir eğitim verilsede maalesef ki sınavlar için yeterli bir eğitim olmadığı için birçok dershane mevcuttur. Dershanelerin fiyatları genel olarak birbirlerine yakın olmakla beraber öğrencilerine sunmuş oldukları imkanlar ile farlılıklar gösterebilir. Bazı kurumların haftalık ders saatleri ve vermiş olduğu kaynak kitapların sayısı daha fazla olduğu için fiyatı biraz daha fazla olabilir. Sunmuş oldukları daha iyi ve kaliteli imkanları fiyat olarak da öğrencilere yansıtmaktadırlar.

Bugünkü yazımda sizlere Antalya dershane önerileri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Antalya’nın en iyi dershanesi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *