logo

Antalya Dershane

Antalya’ya genel bir bakış
Antalya dershane sınava girecek öğrencilerin ilgisini çeken bir konu haline geldi. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili Batı Torosların arasında kurulmuş bir ildir. Türkiye’nin yüzölçümü olarak 6. büyük ilidir.
Çevresinde Muğla, Burdur, Isparta, Konya, Karaman ve Mersin illeri bulunmaktadır. Tıpkı yüzölçümünde olduğu gibi nüfus olarak da Antalya Türkiye’nin en kalabalık 6. İlidir. Türkiye’deki antik kentlerin birçoğu Antalya ilinde bulunmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunlar arasında Lidyalılar, Romalılar, Osmanlılar da bulunmaktadır. Akdeniz bölgesinde yer alan bu şehir aynı zamanda Akdeniz iklimine sahiptir.
En çok yağışı kış aylarında alan Antalya kış aylarını ılık bir hava ile geçirir. Güneşli gün sayısı oldukça fazladır ve yazları çok sıcak ve kurak geçmektedir. 19 ilçesi, 73 beldesi ve 537 adet köyü bulunmaktadır. Merkezi Antalya’dır. Toplam 2 milyon 92 bin 537 kişilik bir nüfusa sahiptir. Anadolu’da insana ait bilinen en eski yerleşim alanlarından biri olan Karain Mağarası yine Antalya’da yer almaktadır. Hem tarih, hem kültürü içerisinde barındırır. Eğitime değer veren ilk şehirlerin arasında yer alan Antalya birçok öğrenciye de ev sahipliği yapar.
Antalya’da bulunan kaliteli dershaneler
Antalya dershane açısından zengin bir şehirdir. Öğrenciler özellikle sınav dönemlerinde olmak üzere her kademede ve kademelerdeki her dönemde dershaneleri tercih etmektedirler. Dershaneler öğrencileri daha çok sınava yönelik olarak çalıştırmakta ve bu doğrultuda planlar yaparak eğitim vermektedir. Sınav öğrencilerin ilerleyen yıllardaki eğitim hayatlarını etkilediği için her öğrenci girdikleri ve girecekleri mevcut sınavlarda başarılı olmak istiyor. Bu nedenle dershaneler olan talep sayısı özellikle de son yıllarda çok daha fazladır. Antalya dershane bakımından zengin bir il olmasının yanı sıra burada bulunan dershaneler de oldukça kalitelidir. Hem üniversite hem de ortaokul için dershaneler bulunmaktadır. Dershaneler olabildiğince sınav konusunda tecrübeli ve bu konuda kendisini geliştiriş öğretmenler ile çalışmaya gayret etmektedirler. Dershanelerdeki öğretmenler sınavlarda çıkan soruları çok iyi ve titizlik ile analiz etmekte, sorulan soruların en kısa çözümlerini ve pratiklerini öğrencilere göstermeye gayret etmektedirler.
Dershaneler öğrenciyi kaliteli bir şekilde eğitme ve donanımlı bireyler yetiştirme gayreti içerisindedir. Bütün bir yıl boyunca sınıf mevcutları olabildiğince az sayıda tutarak, her öğrenci ile yakından ilgilenerek, sınav zamanı boyunca yaşamış oldukları stresleri en aza indirgeyerek çalışmalarını devam ettirmektedirler. Bunun için öğrencileri her zaman takip etmekte derslerinde eksik oldukları noktaları tamamlamaya çalışmaktadırlar. Ayrıca birçok dershane de bulunan çalışma odaları da öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. Kendi evinde bu fırsatı yakalayamayan, kendine ait odası bulunmayan ve çalışırken dikkati çabuk dağılabilen öğrenciler için dershanelerde sessiz olarak çalışabilecekleri odalar bulunmaktadır. Öğrencilerin hızlanmaları ve bol bol test çözebilmeleri kendi eksiklikleri tamamlamaları için ek kaynak kitaplar vermektedirler. Hem bu kaynak kitaplardan hem de dershanelerinde bulunan uzaktan eğitim dersleri ile öğrenciler anlamadıkları veya tekrar etmek istedikleri konulara rahatlık ile çalışabileceklerdir.
Bugünkü yazımda sizlere Antalya dershane hakkında bilgi vereye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Dershane Antalya konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *