logo

Antalya Butik Dershaneler

Antalya butik dershane konusunda öncelik ile butik dershaneler hakkında kıs bilgi vereceğim. Butik dershaneler özellikle de son yıllarda bir artış göstermektedir. Yaşam şartlarının iyileşmesi gelir durumunun artması ile beraber dershaneler daha çok butik dershane olarak varlıklarına devam etmektedirler.

Butik dershaneler normal dershanelere oranla daha kaliteli eğitim veren, sınıf mevcutları 4 ile 7 kişi arasında değişim gösteren kurumlardır. Butik dershanelere öğrencilerin gelmesinin nedeni normal dershaneler de bulamadıkları başarıyı yakalamaya çalışmak ya da yeni dershaneye kayıt yaptıracak olanların ilk denemede istedikleri başarıyı elde etmek istemelerindendir.Öğretmen kadroları kaliteli olan, sınıflarının aydınlık ve ferah olmasına dikkat eden butik dershaneler Antalya ilinde de çok fazla sayıda bulunmaktadır. Burada yaşayan öğrencilerin ailelerinin maddi imkanlarını da göz önünde bulundurarak her semtte değil ancak bir çok semtte butik dershane bulunmaktadır. Antalya eğitim alanına önem veren, eğitimin gelişmesine destek olan bir ildir. Antalya eğitim konusu ile beraber Antalya butik dershane alanında da kendisini geliştirmektedir.

Antalya’da bulunan butik dershaneler

Antalya butik dershane seçimi yapacak olan arkadaşlar öncelikle çevrelerinden öneri almaya çalışmaktadırlar. Eğer var ise önceki yıllarda dershaneye gitmiş birileri onlar ile konuşup memnun kalıp kalmadığını sorarlar. Hatta bazen sormadan bile eğer o kişi iyi bir derece yapmış ise o dershaneye kayıt yaptırabilirler.

Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Elbette başarıda dershanenin ve dershanedeki öğretmenlerin katkısı oldukça fazladır. Ancak kişiden kişiye değişen durumlarda söz konusu olmaktadır. Bazı kişiler daha sakin sessiz ve az bireyin bulunduğu ortamlarda uzun ders saatleri ile konuları anlayabilmektedir. Bazı kimseler için ise ders saatinin uzun olması dikkatini çok çabuk dağıtabilir. Bu nedenle öğrenciler dershane seçimi yaparken elbette fikirler alabilirler ancak gidip kurumları kendi yerlerinde ziyaret etmeli ve birebir olarak kurumdakilerden bilgi almalıdırlar. Müdür yardımcıları ya da kurumun rehber öğretmeni kurumların tanıtımını yapmakta, istedikleri doğrultuda kurum içerisinde gezinti yapmakta ve fiyat bilgisini bireylere sunmaktadır.

Antalya butik dershane tercihlerinde öğrencilerin dikkat edeceği diğer nokta ulaşımdır. Farklı semtlerde oturan öğrenciler genellikle kendi semtlerinde bulunan dershaneleri tercih etmektedirler. Merkezi noktalar da bulunan butik dershaneler birçok öğrenci tarafından tercih edilir. Çünkü merkez ulaşım şehrin her kesiminde kolaylık ile sağlanmaktadır. Antalya’da şehir içerisinde ulaşım taksilerle, otobüslerle, tramvaylarla ve deniz otobüsleri ile sağlanır. Çok sık seferler bulunduğu için ve seçenek çok olduğu için ulaşım konusunda Antalya halkı ve öğrencileri sıkıntı yaşamamaktadır. Bu nedenle kendi semtindeki butik dershaneleri tercih etmeyen öğrenciler başka semtlerde yer alan dershanelere rahatlık ile gidebilmektedir. Öğrencilerin bu konularda sıkıntı yaşamadığının farkında olan dershaneler her semtte kurulmasının yanı sıra en çok herkesin kolaylık ile ulaşabileceği merkezi ilçelere ve merkezi semtlere kurulmaktadırlar.

Bugün sizlere Antalya butik dershane hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere İzmir’deki butik dershaneler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *