logo

Antalya Butik Dershane

Antalya butik dershaneler özelliklede son yıllarda sayıca çoğalmakta olan normal dershanelere oranla daha küçük olan kurumlardır. Butik dershaneler kurulmalarındaki neden öğrencilere normal dershanelere göre daha çok vakit ayırmak, ilgilenmek ve kaliteli eğitim sunmak. Öğretmen kadroları ne kadar iyi olursa olsun normal dershanelerede öğrencilere yeterli zaman ayrılmadığı için ve öğrenci ile yakından ilgilenen, olmadığı için öğrencilerin başarısız olduğu, eksikliklerinin sınav döneminde dahi varolduğu görülmektedir. Antalya butik dershane sayısıda son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi artmaktadır. Anne ve babalar son yıllarda sınavların zorlaşması ve sürekli değişmesinden dolayı başarısı yüksek olan, güvenilir butik dershaneleri daha çok tercih etmektedirler. Ayrıca tüm öğrencilere hizmet verebilmek için herkesin kolaylık ile ulaşabileceği merkezlere kurulmaktadır. Sayıları arttıkça butik dershaneler hemen hemen her semtte görebiliriz. Ancak belirttiğim gibi ilk olarak kuruldukları noktalar hem kendilerini tanıtmak hem de her öğrenciye kolaylık olması adına merkeze kurulmaktadırlar.
Antalya butik dershane sınıfları
Antalya butik dershane sınıfları normal bir dershane sınıflarından oldukça farklıdır. Öncelikle öğrencilere yeterli zamanı ayırabilmek ve öğrenciler ile hem ders sırasında hem de sonrasında yakından ilgilenebilmeleri için sınıf mevcutlarını olabildiğince az tutmaktadırlar. Butik dershanelerin sınıfları 3 ile 7 kişi arasında değişmektedir. Haftalık ders saatleri diğer dershanelere oranla daha fazla hatta iki katına kadar olabilmektedir. Bunun yanında öğrenci eksiklik duyduğu konularda istediği zamana randevu almadan birebir ek ders alabilmektedir.
Öğrenciler ile birebir ders imkanı daha çok olmaktadır ve birebir ders anlatımlarında öğrenciler daha çok verim almaktadır. Öğretmenler en etkili ve deneyimli öğretmenler arasından seçilmektedir. Öğrencileri ile yakından ilgilenen ve bundan keyif alan bireyler olmalarına dikkat edilmekte ve seçim yapılırken çok titiz davranılmaktadır. Her zaman bir araştırma içerisinde olmaları ve kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrencilerin sorulara daha aşina olmaları ve soru tarzlarına alışabilmeleri için sınavlarda çıkan soruların analizlerini yaparak önemli noktalara değinmekte ve kendi hazırladıkları deneme sınavlarında ve sorularda özellikle bu konulara dikkat etmektedirler.
Butik dershane ücretleri
Genel olarak Antalya butik dershaneler merkezde kurulan dershanelerdir. Butik dershaneler normal dershanelere göre daha kaliteli eğitim ve daha fazla ders verdikleri için fiyat olarak daha fazladır. Normal dershane ücretleri 3 bin ile 7 bin arasında değişim gösterir. Kademeler arasında butik dershane ücretlerinde de farklılık yaşanmaktadır. KPSS dershanelerinin ücretleri lise ve üniversiteler için olan butik dershanelere göre daha uygun olmaktadır. Butik dershanelerin ücretleri sınıf mevcudunun da az olması nedeni ile 15 bin ile 30 bin arasında değişim göstermektedir. Her kesime uygun olamamakla beraber bazı ödeme kolaylıkları sağlamaktadırlar. Butik dershanelerde de indirim amacı ile sene başında sınavlar olmaktadır. Ya da diğer dershanelerdeki gibi erken kayıt dönemi bulunmaktadır. İndirimlerden faydalanmak ve bu sınavlara girmek isteyen öğrenciler genellikle sene başında takipte kalmalıdır. İndirimlerden faydalanarak daha uygun fiyatlara kaliteli eğitim alabilmektedirler.
Bugünkü yazımda sizlere Antalya butik dershane hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Antalya’daki butik dershaneler hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *